| Part Number | LTC1430AIGN#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Controller, Intel Pentium® II, AMD-K6® |
| Voltage - Input | 4 V ~ 8 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SSOP
In Stock: 95
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SOIC
In Stock: 226
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 8-SOIC
In Stock: 124
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 8-SOIC
In Stock: 92
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 8-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SSOP
In Stock: 0