| Part Number | LTC1392CS8#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Sensor Type | Internal |
| Sensing Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Accuracy | ±4°C |
| Topology | ADC, Multiplexer, Voltage Reference |
| Output Type | Parallel, Serial |
| Output Alarm | No |
| Output Fan | No |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 6 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16DIP
In Stock: 51
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC
In Stock: 1096
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16SSOP
In Stock: 211
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16DIP
In Stock: 85
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC
In Stock: 146
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16SSOP
In Stock: 231
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MULTIPLEXER 8X1 16SSOP
In Stock: 0