| Part Number | LTC1164ACSW#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Filter Type | Universal Switched Capacitor |
| Frequency - Cutoff or Center | 20kHz |
| Number of Filters | 4 |
| Filter Order | 8th |
| Voltage - Supply | ±2.37 V ~ 8 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MOSFET DVR HI-SIDE TRPL 8-DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MOSFET DVR HI-SIDE TRPL 8SOIC
In Stock: 629
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MOSFET DVR HI-SIDE TRPL 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTR 8TH ORDER LOWPASS 14DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTER 8TH ORD LOWPASS 16SOIC
In Stock: 263
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTR 8TH ORDER LOWPASS 14DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 16SOIC
In Stock: 75
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTR 8TH ORDER LOWPASS 14DIP
In Stock: 0