| Part Number | LTC1067-50IGN#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Filter Type | Universal Switched Capacitor |
| Frequency - Cutoff or Center | 40kHz |
| Number of Filters | 2 |
| Filter Order | 4th |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 11 V, ±2.7 V ~ 5.5 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTER BUILDING BLOCK 20-DIP
In Stock: 155
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTER BUILDING BLOCK 20-DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTER BUILDING BLOCK 20-SOIC
In Stock: 898
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTER BUILDING BLOCK 20-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTER BUILDNG BLK TRPL 20DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTER BUILDNG BLK TRPL 20DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTR BUILDNG BLK TRPL 20SOIC
In Stock: 352
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTR BUILDNG BLK TRPL 20SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTER 5TH ORDER LOWPASS 8DIP
In Stock: 3093
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC FILTR 5TH ORDR LOWPASS 16SOIC
In Stock: 805