| Part Number | LT6700CS6-2#TRMPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | with Voltage Reference |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | Open Collector |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.4 V ~ 18 V |
| Voltage - Input Offset (Max) | - |
| Current - Input Bias (Max) | 0.01µA @ 18V |
| Current - Output (Typ) | - |
| Current - Quiescent (Max) | 16µA |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 29µs |
| Hysteresis | 6.5mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6
In Stock: 1500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6
In Stock: 0