Linear Technology LT6600CS8-15#PBF
Part Number
LT6600CS8-15#PBF
Manufacturer
Linear Technology
Description
IC OPAMP DIFFERENTIAL 8SO
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Linear Technology
    1.02000/pcs
  • 300 pcs
Product Parameter
Part NumberLT6600CS8-15#PBF
Part StatusActive
Amplifier TypeDifferential
Number of Circuits1
Output TypeDifferential
Slew Rate-
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias35µA
Voltage - Input Offset10mV
Current - Supply38mA
Current - Output / Channel-
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3 V ~ 11 V, ±1.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)