| Part Number | LT6106CS5#TRMPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | - |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 200kHz |
| Current - Input Bias | 40nA |
| Voltage - Input Offset | 150µV |
| Current - Supply | 70µA |
| Current - Output / Channel | 1mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 36 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5
In Stock: 11000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OP AMP CURR SENSE TSOT-23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5
In Stock: 0