| Part Number | LT6105CDCB#TRMPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 2 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 100kHz |
| Current - Input Bias | - |
| Voltage - Input Offset | 100µV |
| Current - Supply | 240µA |
| Current - Output / Channel | 1mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.85 V ~ 36 V, ±1.425 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 6DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 6DFN
In Stock: 7500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 8MSOP
In Stock: 6120
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 6DFN
In Stock: 2000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 6DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 8MSOP
In Stock: 2454
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 6DFN
In Stock: 4500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 6DFN
In Stock: 0