| Part Number | LT5524EFE#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 0Hz ~ 540MHz |
| P1dB | - |
| Gain | 4.5dB ~ 27dB |
| Noise Figure | 8.6dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Current - Supply | 44mA ~ 100mA |
| Test Frequency | 20MHz and 200MHz |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP-EP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC IF AMP/ADC DRVR PROG 20TSSOP
In Stock: 45
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC IF AMP/ADC DRVR PROG 20TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MIXER 400MHZ-2.7GHZ DWN 16QFN
In Stock: 816
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MIXER 10MHZ-3.7GHZ UP 16QFN
In Stock: 734
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MIXER 800MHZ-2.5GHZ DWN 16QFN
In Stock: 351
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MIXER 1.3-2.3GHZ UPCONV 16QFN
In Stock: 31
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MIXER 400MHZ-2.7GHZ DWN 16QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MIXER 10MHZ-3.7GHZ UP 16QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MIXER 1.3-2.3GHZ UPCONV 16QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MIXER 800MHZ-2.5GHZ DWN 16QFN
In Stock: 0