| Part Number | LT5502EGN#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Demodulator |
| LO Frequency | 140MHz ~ 800MHz |
| RF Frequency | 70MHz ~ 400MHz |
| P1dB | - |
| Gain | - |
| Noise Figure | 4dB |
| Current - Supply | 32mA |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5.25 V |
| Package / Case | 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RECEIVER FRONT END 24-SSOP
In Stock: 144
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC RECEIVER FRONT END 24-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC DEMOD IF QUADRATURE 24-SSOP
In Stock: 226
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC DEMOD IF QUADRATURE 24-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC DIRECT IQ MOD/MIXER 20-TSSOP
In Stock: 23
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC DIRECT IQ MOD/MIXER 20-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MEASURING RECEIVER RF 8-MSOP
In Stock: 79
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MEASURING RECEIVER RF 8-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC DEMOD QUADRATURE VGA 16QFN
In Stock: 464