| Part Number | LT1933IDCB#TRMPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Step-Down |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.245V |
| Voltage - Output (Max) | 33.84V |
| Current - Output | 600mA |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6
In Stock: 8500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6
In Stock: 5000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A 6DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A 6DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6
In Stock: 1000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A 6DFN
In Stock: 1000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A 6DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6
In Stock: 3000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6
In Stock: 0