| Part Number | S5158WBPX36NM |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency Group | SHF (f > 4 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 5.5GHz |
| Frequency Range | 5.15GHz ~ 5.875GHz |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 9dBi |
| Power - Max | 10W |
| Features | - |
| Termination | Cable (914mm) - N Male |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Height (Max) | 19.300" (490.22mm) |
| Applications | - |
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: ANT OMNIDIRECT WIDE 9DBI N MALE
In Stock: 0