Home Product Index RF/IF and RFID RF Antennas GPSM15GSMA
Laird Technologies IAS GPSM15GSMA
Part Number
GPSM15GSMA
Manufacturer
Laird Technologies IAS
Description
ANT GPS GPO STM 1.5GHZ
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
RF Antennas
Laird Corporation
Laird Corporation
In Stock 488 pcs
    26.64000/pcs
  • 10 pcs
Product Parameter
Part NumberGPSM15GSMA
Part StatusActive
Frequency GroupUHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)1.575GHz
Frequency Range-
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationCable (7M) - SMB Male
Ingress Protection-
Mounting TypeMagnetic
Height (Max)0.551" (14.00mm)