| Part Number | GPSDS1370PLG |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 143MHz, 1.575GHz |
| Frequency Range | 137MHz ~ 150MHz |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | - |
| Return Loss | - |
| Gain | - |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Cable (4.3M) |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Height (Max) | - |
| Applications | GPS |
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: ANT GPS AVL DB 2.4-2.5GHZ
In Stock: 0
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: AVL,DB,450-470 MHZ,3 DBI
In Stock: 0
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: ANT GPS AVL DB 450-470MHZ 3DBI
In Stock: 0
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: ANT GPS AVL DB 806-866MHZ 1.25"
In Stock: 0