| Part Number | GPSD9023P |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 915MHz, 1.575GHz |
| Frequency Range | 902MHz ~ 928MHz, 1.573GHz ~ 1.5787GHz |
| Antenna Type | Module |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 3dB, 26dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Cable - TNC Male (1), SMB Female (1) |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Height (Max) | 1.250" (31.75mm) |
| Applications | GPS |
Manufacturer: CW Industries
Description: SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V
In Stock: 0