| Part Number | GD24BP-23P-NF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.485GHz |
| Antenna Type | Parabolic Grid |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.5 |
| Return Loss | - |
| Gain | 23dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Connector, N Female |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Height (Max) | - |
| Applications | - |
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: ANT GRID 14DBI 2.4GHZ 30" N FEM
In Stock: 0
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: ANT GRID 18DBI 2.4GHZ 30" N FEM
In Stock: 0
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: ANT GRID 23DBI 2.4GHZ 30" N FEM
In Stock: 0
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: ANT GRID 23DBI 2.4GHZ 30" N MALE
In Stock: 0