| Part Number | EXC902SMLH |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 931MHz |
| Frequency Range | 902MHz ~ 960MHz |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.5 |
| Return Loss | - |
| Gain | - |
| Power - Max | 50W |
| Features | - |
| Termination | Connector, SMA Male |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Height (Max) | 3.650" (92.71mm) |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi |
Manufacturer: Laird Technologies IAS
Description: ANT TWO-WAY 902-960MHZ 1/4W SMLH
In Stock: 0