| Part Number | KP150-36 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Pulling Grip |
| Style | Heavy Duty |
| Eye Type | Flexible |
| Cable Diameter | 1.50" ~ 1.99" (38.1mm ~ 50.5mm) |
| Material | Steel, Galvanized |
| Mesh Type | Closed |
| Mesh Length | 36" |
| Bale Length | - |
| Break Strength | 3280 lbs |
Manufacturer: Greenlee Communications
Description: TOOL HAND CRIMPER 10-22AWG SIDE
In Stock: 0