| Part Number | KP100-36 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Pulling Grip |
| Style | Heavy Duty |
| Eye Type | Flexible |
| Cable Diameter | 1.00" ~ 1.49" (25.4mm ~ 37.8mm) |
| Material | Steel, Galvanized |
| Mesh Type | Closed |
| Mesh Length | 36" |
| Bale Length | - |
| Break Strength | 1920 lbs |
Manufacturer: Greenlee Communications
Description: TOOL HAND CRIMPER 10-22AWG SIDE
In Stock: 0