Home Product Index Cables, Wires Wire Wrap KSW24BLK-0100
Jonard Tools KSW24BLK-0100
Part Number
KSW24BLK-0100
Manufacturer
Jonard Tools
Description
WIRE 24 AWG BLACK 100 FT CSW
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Wire Wrap
OK Industries/Div of Jonard Ind Corp
In Stock 962 pcs
Product Parameter
Part NumberKSW24BLK-0100
Part StatusActive
Wire Gauge24 AWG
Conductor Diameter0.019" (0.50mm)
Length100' (30.5m)
Jacket (Insulation) MaterialPolyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter0.030" (0.76mm)