Home Product Index Filters RF Filters 0898LP18A035E
Johanson Technology Inc. 0898LP18A035E
Part Number
0898LP18A035E
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Description
FILTER LOWPASS GSM/CDMA 898MHZ
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
RF Filters
Johanson Technology Inc
johanson technology specifically focus on rf, microwave and optical markets.
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number0898LP18A035E
Part StatusObsolete
Frequency897.5MHz Center
Bandwidth35MHz
Filter TypeLow Pass
Ripple-
Insertion Loss0.6dB
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max)0.047" (1.20mm)
Related Products
0898LP18A035E
Manufacturer: Johanson Technology Inc.
Description: FILTER LOWPASS GSM/CDMA 898MHZ