Home Product Index Filters RF Filters 0868LP15A020E
Johanson Technology Inc. 0868LP15A020E
Part Number
0868LP15A020E
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Description
RF FILTER LOWPASS 868MHZ 0805
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
RF Filters
Johanson Technology Inc
johanson technology specifically focus on rf, microwave and optical markets.
Product Parameter
Part Number0868LP15A020E
Part StatusActive
Frequency868MHz Center
Bandwidth20MHz
Filter TypeLow Pass
Ripple-
Insertion Loss0.5dB
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Related Products
0868LP15A020E
Manufacturer: Johanson Technology Inc.
Description: RF FILTER LOWPASS 868MHZ 0805