Home Product Index Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings MX23A12SF1
JAE Electronics MX23A12SF1
Part Number
MX23A12SF1
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN SOCKET HOUSING 12POS MX23A
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Rectangular Connectors - Housings
JAE Electronics
    2.77500/pcs
  • 10 pcs
    2.66400/pcs
  • 25 pcs
  • 50 pcs
  • 100 pcs
  • 250 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberMX23A12SF1
Part StatusActive
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.173" (4.40mm)