Home Product Index Connectors, Interconnects Pluggable Connectors DA1R026L91E
JAE Electronics DA1R026L91E
Part Number
DA1R026L91E
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN RECEPT 26POS 0.6MM R/A SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Pluggable Connectors
JAE Electronics
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberDA1R026L91E
Part StatusObsolete
Connector StyleReceptacle
Connector TypeMulti-Purpose
Number of Positions26
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness12µin (0.30µm)
Related Products
DA1R010H91E
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN RECEPT 10POS 0.6MM R/A SMD
In Stock: 0
DA1R018H91E
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN RECEPT 18POS 0.6MM R/A SMD
In Stock: 0
DA1R026L91E
Description: CONN RECEPT 26POS 0.6MM R/A SMD
DA1R026L91EE1000