| Part Number | ISL59442IB |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Applications | 4:1 Multiplexer-Amplifier |
| Output Type | - |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | 1GHz |
| Slew Rate | 1452 V/µs |
| Current - Supply | 18mA |
| Current - Output / Channel | 180mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±4.5 V ~ 5.5 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
Manufacturer: Intersil
Description: IC FRONT END 10BIT VID 128-MQFP
In Stock: 299