| Part Number | ISL5757IBZ |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Number of Bits | 10 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | - |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Differential Output | Yes |
| Data Interface | Parallel |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 3.6 V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.1, ±0.1 |
| Architecture | Current Source |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
Manufacturer: Intersil
Description: IC FRONT END 10BIT VID 128-MQFP
In Stock: 299