Home Product Index Crystals, Oscillators, Resonators Oscillators XLH73V024.576000I
IDT, Integrated Device Technology Inc XLH73V024.576000I
Part Number
XLH73V024.576000I
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology Inc
Description
OSC VCXO 24.576MHZ HCMOS SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Oscillators
    0.85000/pcs
  • 10 pcs
    1.02100/pcs
  • 50 pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberXLH73V024.576000I
Part StatusActive
TypeVCXO
Frequency24.576MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)