Home Product Index Crystals, Oscillators, Resonators Oscillators XLH726125.000000I
IDT, Integrated Device Technology Inc XLH726125.000000I
Part Number
XLH726125.000000I
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology Inc
Description
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Oscillators
In Stock 182 pcs
Product Parameter
Part NumberXLH726125.000000I
Part StatusActive
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)