IDT, Integrated Device Technology Inc MK1581-01GILF
Part Number
MK1581-01GILF
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology Inc
Description
IC CLK GENERATOR T1/E1 16-TSSOP
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberMK1581-01GILF
Part StatusObsolete
TypeClock Generator
PLLNo
InputClock, Crystal
OutputCMOS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:1
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max2.048MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Related Products
MK1580FE-R52
Manufacturer: Ohmite
Description: RES 158 OHM 1/4W 1% AXIAL