IDT, Integrated Device Technology Inc 844021BGI-01LF
Part Number
844021BGI-01LF
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology Inc
Description
IC CLOCK GEN ETHERNET 8TSSOP
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
In Stock 912 pcs
    2.10000/pcs
  • 10 pcs
    1.89000/pcs
  • 25 pcs
  • 100 pcs
  • 250 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part Number844021BGI-01LF
Part StatusActive
TypeClock Generator
PLLYes
InputCrystal
OutputLVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max170MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)