| Part Number | 5V9910A-5SOGI |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | PLL Clock Driver |
| PLL | Yes with Bypass |
| Input | LVTTL |
| Output | LVTTL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Frequency - Max | 85MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Description: IC BUFFER ZD PLL SGL I/O 24-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Description: IC BUFFER ZD PLL SGL I/O 24-SOIC
In Stock: 0