| Part Number | 3584 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Region Utilized | North America |
| Form | Desktop (Class II) |
| Input Type | Cord |
| Voltage - Input | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output | 12V |
| Current - Output (Max) | 5A |
| Power (Watts) | 60W |
| No Load Power Consumption | - |
| Polarization | - |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Efficiency | - |
| Operating Temperature | - |
| Output Connector | Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. |
| Size / Dimension | 4.60" L x 2.00" W x 1.25" H (116.8mm x 50.8mm x 31.8mm) |
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" BLUE
In Stock: 222
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" GRAY
In Stock: 55
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" GRN
In Stock: 207
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4"ORANGE
In Stock: 71
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" RED
In Stock: 574
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4"VIOLET
In Stock: 85
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" WHITE
In Stock: 259
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VIINYL 3/4" YEL
In Stock: 1036