Home Product Index Boxes, Enclosures, Racks Boxes A20R208HCR
Hoffman Enclosures, Inc. A20R208HCR
Part Number
A20R208HCR
Manufacturer
Hoffman Enclosures, Inc.
Description
BOX STEEL GRAY 20"L X 20"W
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Boxes
In Stock 5 pcs
    135.87500/pcs
  • 5 pcs
    133.45100/pcs
  • 10 pcs
  • 25 pcs
Product Parameter
Part NumberA20R208HCR
Part StatusActive
Container TypeBox with Mounting Flange
Size / Dimension20.000" L x 20.000" W (508.00mm x 508.00mm)
Height7.992" (203.00mm)
Area (L x W)400" (2581cm)