| Part Number | C4014A.41.02 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Pair |
| Number of Conductors | 6 (3 Pair Twisted) |
| Wire Gauge | 22 AWG |
| Conductor Strand | Solid |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.229" (5.82mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | White |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 300V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Usage | Computer |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.032" (0.81mm) |
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 4COND 22AWG GRY 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 6COND 22AWG WHT 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 22AWG BLACK 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 6COND 22AWG WHT 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 22AWG WHITE 1000'
In Stock: 0