| Part Number | C3224.41.03 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 2 |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Conductor Strand | Solid |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket (Insulation) Material | Fluoropolymer |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.194" (4.93mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Red |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 300V |
| Operating Temperature | -10°C ~ 75°C |
| Usage | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.010" (0.25mm) |
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 2COND 14AWG RED 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 2COND 14AWG RED 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 4COND 14AWG RED 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 2COND 12AWG RED 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.1UF 50V C0G 1210
In Stock: 58000
Manufacturer: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.1UF 50V C0G 1210
In Stock: 0
Manufacturer: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.022UF 50V C0G 1210
In Stock: 4000
Manufacturer: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.022UF 50V C0G 1210
In Stock: 2000
Manufacturer: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.033UF 50V C0G 1210
In Stock: 19992
Manufacturer: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.033UF 50V C0G 1210
In Stock: 2000