| Part Number | C1360.18.02 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Speaker |
| Number of Conductors | 2 |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Conductor Strand | 10/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare; Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.160" (4.06mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 500.0' (152.4m) |
| Jacket Color | White |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 120V |
| Operating Temperature | - |
| Usage | Audio-Video, Home |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.020" (0.51mm) |
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 250'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 1000'
In Stock: 17
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 5000'
In Stock: 0