| Part Number | C1310.41.01 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 6 |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Conductor Strand | 26/34 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Material | Rubber |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.340" (8.64mm) |
| Shield Type | Braid |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Black |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 300V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Usage | Communication, Control |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.035" (0.89mm) |
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 6COND 20AWG BLK SHLD 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 6COND 20AWG BLK SHLD 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 6COND 20AWG BLK SHLD 1000'
In Stock: 4
Manufacturer: Ledil
Description: REFLECTOR RND 1POS 111MM 37MM
In Stock: 0
Manufacturer: Ledil
Description: REFLECTOR RND 1POS 111MM 80MM
In Stock: 0
Manufacturer: Ledil
Description: LENS SQUARE 1 POS 25 + 25MM D 9M
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 7COND 20AWG BLK SHLD 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 8COND 20AWG BLK SHLD 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 8COND 20AWG BLK SHLD 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: Ledil
Description: LENS ARRAY RECTANG 6 POS 119.8 +
In Stock: 0