| Part Number | C0901A.41.10 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Pair |
| Number of Conductors | 6 (3 Pair) |
| Wire Gauge | 24 AWG |
| Conductor Strand | 7/32 |
| Conductor Material | Copper, Annealed Tinned |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.261" (6.63mm) |
| Shield Type | Foil |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Gray |
| Ratings | ASTM B-33 |
| Features | Drain Wire |
| Voltage | 30V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Usage | Computer |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.032" (0.81mm) |
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 6COND 24AWG GRAY 500'
In Stock: 1
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 6CON 24AWG GRAY 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: CONN PLUG HSNG MALE 2POS INLINE
In Stock: 8
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
In Stock: 8
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
In Stock: 17
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: CONN PLUG HSNG MALE 2POS INLINE
In Stock: 17
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE
In Stock: 8
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP
In Stock: 8
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP
In Stock: 17
Manufacturer: Cinch Connectivity Solutions
Description: CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE
In Stock: 17