| Part Number | C0899A.41.10 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Pair |
| Number of Conductors | 12 (6 Pair Twisted) |
| Wire Gauge | 24 AWG |
| Conductor Strand | 7/32 |
| Conductor Material | Copper, Annealed Tinned |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.336" (8.53mm) |
| Shield Type | Foil |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Gray |
| Ratings | ASTM B-33 |
| Features | Drain Wire |
| Voltage | 30V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Usage | Computer |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.032" (0.81mm) |
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 4COND 24AWG SHLD 50'
In Stock: 3
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 4COND 24AWG GRY 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 8COND 24AWG GRY 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 10COND 24AWG 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: 55A1111-20-0-0
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 25COND 24AWG GRY 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 25COND 24AWG 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 12COND 24AWG GRY 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 12COND 24AWG 1000'
In Stock: 0