| Part Number | C0804A.21.10 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 2 |
| Wire Gauge | 28 AWG |
| Conductor Strand | 7/36 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.194" (4.93mm) |
| Shield Type | Foil, Braid |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Gray |
| Ratings | UL Style 2919 |
| Features | - |
| Voltage | 30V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Usage | Computer |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.032" (0.81mm) |
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 2COND 28AWG GRY SHLD 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: KEMET
Description: CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0805
In Stock: 20000
Manufacturer: KEMET
Description: CAP CER 10PF 630V C0G/NP0 0805
In Stock: 0
Manufacturer: KEMET
Description: CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0805
In Stock: 16000