Home Product Index Cables, Wires Multiple Conductor Cables C0507.41.10
General Cable/Carol Brand C0507.41.10
Part Number
C0507.41.10
Manufacturer
General Cable/Carol Brand
Description
MULTI-PAIR 20COND 28AWG 1000'
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Multiple Conductor Cables
General Cable/Carol Brand
In Stock 14 pcs
    873.32500/pcs
  • 25 pcs
Product Parameter
Part NumberC0507.41.10
Part StatusActive
Cable TypeMulti-Pair
Number of Conductors20 (10 Pair Twisted)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7/36
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length1000.0' (304.8m)
Jacket ColorGray
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Jacket (Insulation) Thickness-
Related Products
C0500.18.10
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 4COND 28AWG GRY 500'
In Stock: 0
RFQ190.07000/pcs
C0500.41.10
Description: MULTI-PAIR 4COND 28AWG GRY 1000'
In Stock: 0
RFQ337.90500/pcs
Description: MULTI-PAIR 10COND 28AWG GRY 500'
Description: MULTI-PAIR 10COND 28AWG 1000'
Description: MULTI-PAIR 20COND 28AWG GRY 500'
C0507.41.10
Description: MULTI-PAIR 20COND 28AWG 1000'
C050S03
Manufacturer: Sanken
Description: MODULE DC PS 50W 3.3V 10A