| Part Number | 01481.35.05 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 4 |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Conductor Strand | 65/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket (Insulation) Material | Carolprene |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.475" (12.07mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 250.0' (76.2m) |
| Jacket Color | Yellow |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 300V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Usage | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.030" (0.76mm) |
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .015-.025 PRESSFIT
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .015-.025 PRESSFIT
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .015-.025 PRESSFIT
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 12AWG YELLOW 250'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 12AWG YELLOW 250'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 4COND 12AWG YELLOW 250'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 10AWG YELLOW 250'
In Stock: 0