| Part Number | 00655.63.04 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Outlet Strip |
| Mounting Type | Bench, Floor, Wall |
| Current - Max | 15A |
| Region Utilized | North America |
| Overload Protection | None |
| Connector - AC Input | NEMA 5-15P |
| Connector - AC Output | NEMA 5-15R |
| Voltage - Input | 120V |
| Housing Material | Plastic |
| Media Lines Protected | - |
| AC Outlets | 3 |
| Energy | - |
| Cord Length | 3' (0.92m) |
| Approvals | UL |
| Features | - |
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: POWER STRIP 3OUT 3'CRD ORANGE
In Stock: 68