| Part Number | JITO-2-DC5DM-7.3728 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 7.3728MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | HCMOS |
| Voltage - Supply | 5V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 15mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | - |
| Size / Dimension | - |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC 8DIP 5V 25PPM-40 - 7.3728MHZ
In Stock: 0