| Part Number | F535L-33.333 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 33.333MHz |
| Function | Standby (Power Down) |
| Output | HCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max) | 20mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) |
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 24.5768MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD
In Stock: 1000