| Part Number | MV37509MP6 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Color | Red |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Configuration | Single |
| Current | 20mA |
| Millicandela Rating | 150mcd |
| Viewing Angle | - |
| Lens Type | Tinted |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) |
| Voltage Rating | 2.2V |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS HE RED ORN CLEAR PCB 5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS HE RED ORN CLEAR PCB 5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS HE RED ORN CLEAR PCB 5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS QUAD HRED ORN CLR PCB 5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS QUAD HRED ORN CLR PCB 5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS QUAD HRED ORN CLR PCB 5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS DUAL HRED ORN CLR PCB 5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H
In Stock: 0