| Part Number | HLMAQH00AGR |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Color | Orange |
| Configuration | - |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | Clear |
| Millicandela Rating | 500mcd |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 1.75mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.9V |
| Current - Test | 20mA |
| Viewing Angle | 25° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | - |
| Wavelength - Peak | 620nm |
| Features | - |
| Package / Case | 2-SMD, Gull Wing |
| Supplier Device Package | Subminiature T-1 3/4 |
| Size / Dimension | 2.20mm L x 2.10mm W |
| Height (Max) | 2.84mm |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED AMBER CLEAR 3MM ROUND T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED RED CLEAR AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED RED CLEAR 2SMD GW
In Stock: 16500
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED ORANGE CLEAR AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED AMBER CLEAR 2SMD GW
In Stock: 0