| Part Number | GTLP16612MEAX |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Logic Type | Universal Bus Transceiver |
| Number of Circuits | 18-Bit |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Voltage - Supply | 3.15 V ~ 3.45 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 56-SSOP |
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC UNIV BUS DVR 10BIT 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC UNIV BUS DVR 10BIT 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC TRANSCVR 17BIT N-INV 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC TRANSCVR 17BIT N-INV 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC TRANSCVR 17BIT NON-INV 56SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC TRANSCVR 17BIT NON-INV 56SSOP
In Stock: 0