| Part Number | FSB32560 |
|---|---|
| Part Status | Not For New Designs |
| Type | IGBT |
| Configuration | 3 Phase |
| Current | 25A |
| Voltage | 600V |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Package / Case | 27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm) |
Manufacturer: AVX Corporation
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 2KVDC RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: FET 3PH 500V 1.2A MODULE
In Stock: 180
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: MODULE SPM 500V 1.2A SPM5Q
In Stock: 0