| Part Number | FHP3430IMTC14X |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Number of Circuits | 4 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 110 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 60MHz |
| -3db Bandwidth | 170MHz |
| Current - Input Bias | 1.8µA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Current - Output / Channel | 100mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 12 V, ±1.35 V ~ 6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 14SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 14TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 14TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC AMP QUAD VOLT FEEDBK 14SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC AMP VFA QUAD 14-TSSOP
In Stock: 0